Το ηλεκτρονικό φαρμακείο “Pharm24.gr” αναζητά υπεύθυνο προμηθειών – αγοραστή – 02/02/2024

Κατηγορία Εργασίας: Γραφείο
Είδος Απασχόλησης: Full Time
Περιοχή Εργασίας: Σπάρτη

Αρμοδιότητες:
•  Διασφάλιση πλήρους διαθεσιμότητας και χαμηλών αποθεμάτων
•  Παρακολούθηση επίτευξης εμπορικών στόχων και στρατηγικών
•  Παρακολούθηση της πολιτικής πωλήσεων (εκπτώσεις, κατηγορίες, προωθητικό πλάνο).
•  Ανάλυση δεδομένων πωλήσεων και αγορών
•  Διατήρηση και ανάπτυξη επικερδών συμπράξεων με βασικούς συνεργάτες καθώς και εκμετάλλευση όλων των εμπορικών ευκαιριών
•  Συνεργασία με διαφορετικές ομάδες (μάρκετινγκ, αποθήκη,  κ.λπ.)
•  Βοήθεια στην παρακολούθηση οικονομικών στόχων και του προϋπολογισμού

Προφίλ Υποψηφίου – Απαιτούμενα Προσόντα:
•  Εμπειρία σε εμπορικό τμήμα ή/και στις πωλήσεις ή/και μάρκετινγκ και τη διαχείριση σχέσεων με βασικούς πελάτες
•  Κατανόηση σε βάθος των μεθόδων και της ανάλυσης έρευνας αγοράς
•  Εμπορική συνείδηση σε συνδυασμό με στρατηγική νοοτροπία
•  Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία και τις διαπροσωπικές σχέσεις
•  Αναλυτική σκέψη και δεξιότητες ανάλυσης δεδομένων και επίλυσης προβλημάτων
•  Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
•  Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office και ιδιαίτερα Excel καθώς και ευελιξία στη χρήση internet
•  Πτυχίο BSc/BA στην διοίκηση επιχειρήσεων / marketing / xρηματοοικονομικά ή σε άλλο σχετικό τομέα.

Επιπλέον θα συνεκτιμηθεί:
•  Γνώση της αγοράς του ηλεκτρονικού εμπορίου
•  Εμπειρία από την αγορά Παραφαρμάκων, Καλλυντικών ή FMCG
•  Εξοικείωση με εργαλεία ανάλυσης δεδομένων (ΒΙ tools, Matlab, R, Python)
•  Εμπειρία στη χρήση ERP Entersoft

Παροχές:
•  Ανταγωνιστικές αμοιβές βάσει προσόντων και εμπειρίας
•  Συμμετοχή σε σχήμα ομαδικής ασφάλισης
•  Διαρκή εκπαίδευση
•  Νεανικό και ευχάριστο κλίμα
•  Προοπτικές περαιτέρω εξέλιξης σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Οι ενδιαφερόμενοι / ες μπορούν να στείλουν τo βιογραφικό τους στο: jobs@pharm24.gr
με θέμα «Υπεύθυνος Προμηθειών-Αγοραστής και το όνομα σας»

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx